انگیزه زنان از ازدواج کردن

خب، سلام عرض میکنم خدمت شما دوستان گلم، که می خواهید این مقاله را مطالعه کنید، امیدوارم از خواندن آن به آگاهی و بینش برسید.

طبیعتاً هر آدمی برای ازدواج کردن انگیزه و دلیلی داره که این انگیزه ممکنه خوب باشه ممکنه بد، جلوتر به وضوح براتون مشخصه میشه که انگیزه خوب چیه انگیزه بد چیه.

موضوع مهم اینه که، هر دو طرف چه مرد و چه زن باید انگیزه خود را از این ازدواج، از اینکه شما را انتخاب کردند بگویند. در اینجا قصد دارم به مهم ترین انگیزه های زنان برای ازدواج اشاره کنم. البته خواندن این مقاله، هم به زنان و هم به مردان کمک بسیار زیادی خواهد کرد. به مردان کمک می کند که بهتر زنان و انگیزه های احتمالی آن ها را بشناسند و به زنان کمک می کند که بهتر خود را بشناسند و با پیامد های آن انگیزه آشنا شوند. خب آمده هستید شروع کنیم؟  من جای شما جواب می دهم بلهههههههههه! 

چرا زنان ازدواج می کنند؟

ازدواج به خاطر سن

دیگه دخترا به یک سنی که برسند به قول پدر و مادراشون وقت اینه که در را روی خواستگاران باز کنند. (کو شوهر، دلت خوشه ها نویسنده! دیگه اون زمونا گذشت که خواستگار واقعی پیدا میشد، الان پسرا می خواهند دوست باشیم اما وقتی صحبت ازدواج میشه، فقط وعده و وعید های تو خالی می دهند ⇐ درد و دل یکی از شماها بود.)

یکی از انگیزه های دختران برای ازدواج، اینه که تا سنشون زیاد نشده ازدواج کنند. هر چه سن یک دختر از زمان ازدواج کردنش بالاتر رود، شانس ازدواج با مرد خوب به مراتب کمتر می شود، مثلا شانس ازدواج خوب برای خانم 40 ساله بسیار کمتر از خانم 25 ساله است.

یکی از دلایل مهم سن این است که شما تا یک سنی می توانید بچه دار شوید، پس زنان به این موضوع آگاه اند.

ازدواج به خاطر نیاز به محبت و تکیه گاه

در جامعه، دخترانی را مشاهده می کنیم که از طرف خانواده خود، به درستی حمایت نشده اند و آن عشق و محبتی که باید پدر و مادر به او میکردند، متاسفانه رخ نداده است. این دختران، معمولا خواهان ازدواجی هستند که سرشار از محبت و عشق باشد. البته تمامی افراد در دوران زندگی خود، نیاز به داشتن تکیه گاه و عشق را دارند. دختران و پسرانی که ازدواج می کنند، به نوع دیگری این موضوع را در زندگی خود تجربه می کنند. نیاز های عاطفی مثل توجه و شنیده شدن، محبت و همراهی و… یکی از مهم ترین نیاز ها در زنان است. در نتیجه به این موضوع در انتخاب همسر به خوبی دقت می کنند.

ازدواج به خاطر نیاز جنسی

یکی از دلایل مهمی که افراد ازدواج می کنند، ارضای نیاز جنسی است. شاید اگر خداوند، این نیاز را در بدن افراد قرار نمی داد، خیلی از ازدواج ها سر نمی گرفت. البته این نکته هم خدمت شما سروران گرامی عرض کنم که ازدواج صرفا برای رفع نیاز جنسی، اشتباه محضه!!! باید شرایط ازدواج کردن + انگیزه های مختلف ازدواج کردن در شما باشد که اقدام به ازدواج کنید. معمولا ازدواج هایی که صرفا به خاطر ارضای نیاز جنسی رخ می دهند، دوام نخواهند آورد و به خیانت و طلاق سوق داده می شوند.

ازدواج برای علاقه و دوست داشتن

در بیشتر اوقات، واقعا اون عشق و علاقه است که سبب می شود، دختری از ته دل بخواهد با مردی که به خواستگاریش آمده ازدواج کند. امیدوارم گرفتار عشق با یک نگاه نشده باشید و عجله ای ازدواج نکنید! 

ازدواج به منظور بچه دار شدن

بعضی ها هم هستند که برای بچه دار شدنش ازدواج می کنند، یعنی اون مردی که با هزاران امید و آرزو آمده برایش اهمیتی نداره، فقط می خواهد زود بچه دار بشه. 

ازدواج به منظور جبران کمبود ها و حل مشکلات

خانواده هایی هستند که وضع مالی و رفاهی خوبی ندارند و از پس خرج و مخارج خودشون و بچه هاشون بر نمی آیند. دخترانی که در این خانواده ها زندگی می کنند ممکنه یکی از انگیزه های ازدواج کردنشون این باشه که زودتر از محیط خانواده خود خارج شوند و مخارج زندگیشون توسط شوهرشون تأمین شود. دخترانی هم وجود دارند که هدف ازدوج با رئیسشون این است که به درجات شغلی بالاتری برسند.

ازدواج برای رسیدن به اهداف دیگر

دختری را شما فرض کنید که عاشق زندگی کردن در کشور های دیگر است، ممکن است صرفا با فردی ازدواج کند که در خارج کشور باشد یا قصد دارد بعد از ازدواج به کشور دیگری، برای تحصیل یا برای کار و…  بروند. البته اگر صرفا هدف همین باشد، به احتمال زیادی که خر از پل گذشت و رفتید به خارج از کشور، طلاق بگیرد.

ازدواج به منظور رخداد های گذشته

در رابطه های دوستی قبل از ازدواج، مخصوصاٌ اگر به طور خواسته و ناخواسته به رابطه جنسی و بارداری بینجامد، طرفین به خاطر حس گناهی که دارند یا فاش نشدن، تن به ازدواج می دهند.

ازدواج به خاطر کمک

ممکن است یک خانم به خاطر این با فردی ازدواج کند که هدف از آن صرفا کمک به آن باشد. با اون حس مهر و محبتی که در خانم ها وجود دارد، ممکن است به آقائی که مشکل جسمی و روانی دارد، جواب بله بگوید.

ازدواج به منظور تجربه جدید

گاهی در زندگی احساس یکنواختی و سکون می کنیم و نیاز به یک زندگی جدید با ساختار دیگر در خودمان حس می کنیم. در نتیجه بعضی عزیزان، ازدواج کردن را راه حل آن می دانند.

ازدواج به خاطر خواسته خانواده

گاهی اوقات، صرفا به خاطر حرف والدین خود ازدواج می کنند. حالا می تونه به خاطر خوشحالی آن ها تن به این ازدواج بدهند یا به صورت اجبار از سمت خانواده صورت گیرد.

در اینجا متوجه آن شدیم که برای داشتن یک ازدواج خوب، باید انگیزه های خوبی هم داشته باشیم.

آرزومندم که در این راه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید، چون یک ازدواج خوب خیلی شما را جلو می اندازد و قدرتمندتان خواهد کرد.

+ بیشتر بخوانید

دوست خوبم نظرتون را در مورد انگیزه زنان برای ازدواج در قسمت دیدگاه ها ارسال کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *